Apple, iTunes'un Yeni Sürümünde Tasarımı Değiştiriyor

Apple, iTunes'un Yeni Sürümünde Tasarımı Değiştiriyor

Apple, gelecek yeni işletim sistemi OS X Yosemite için yeni tasarımlı iTunes'u deniyor. Daha sade ve minimalist bir tasarım sergileyen yeni iTunes 12'de daha sade bir mağaza görünümü, gölgesiz ve derinliksiz ikonlar ve kart görünümlü vitrinler yerine rahatça değişen düz vitrin görünümleri var.

Uygulamalar, filmler ve diğer tüm içeriklerin indirme ikonlarına kadar her şey daha sade bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Eğer iOS 7'de gelen derinlik ve gölge azaltımları hoşunuza gittiyse iTunes 12'deki sadeliğe bayılacaksınız. Yeni tasarım iTunes'un nerdeyse tüm sekmelerine uğramış durumda; filmler, TV ve müzik kanalları dahil hepsi elden geçirilmiş. Kalan bölümler de OS X Yosemite'in çıkışına kadar mutlaka elden geçirilecekmiş.

Apple yavaş yavaş tüm ürünlerine sade tasarımı getirmeye başlıyor. Dediğimiz gibi iOS 7 ile birlikte gelen sadelik Apple'ın neredeyse tüm platformlarına sıçramış durumda. Kullanıcı deneyimini geliştirmek için yapılan bu projeyle her müşteriye daha kolay, daha sade ve daha şık bir tasarım sunuluyor.

Apple'ın OS X yeni sürümünü yayınlamasına az bir süre kaldı. Firmanın 16 Ekim'de gerçekleştireceği medya etkinliğinde yeni iPad'ler, Mac donanımları ve elbette Yosemite hakkında detaylı bilgileri vereceği tahmin ediliyor.

YORUMLAR