Apple'ın Yeni İşletim Sistemi MacOS Sierra'nın Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Apple'ın Yeni İşletim Sistemi MacOS Sierra'nın Çıkış Tarihi ve Özellikleri

OS X işletim sistemine resmen veda eden Apple WWDC 2016 etkinliğinde MacOS Sierra’yı tanıttı.

Mac OS X olarak tanıdığımız masaüstü ve dizüstü işletim sistemine veda eden Apple yeni veliahdın adını MacOS Sierra olarak açıkladı. Apple’ın masaüstü ve dizüstü işletim sistemlerinin adı bundan böyle MacOS ve MacOS Sierra olarak bilinecek. MacOS Sierra daha çok bulut depolama üzerinde yoğunlaşan bir işletim sistemi. Diğer yandan bu işletim sistemine bir yenilik olarak Auto Unlock özelliğini tanıtan Apple böylelikle Apple Watch üzerinden Mac kilidinin açılması olanağı getirmiş.

MacOS Sierra Özellikleri

Universal Clipboard adı verilen yeni bir özellikle beraber MacOS Sierra’da kopyalama ve yapıştırma işlemleri çok daha işlevsel hale getirilmiş. Bu özellik ile iPhone üzerinde otomatik olarak bir metin, fotoğraf veya daha fazlasını kopyalayabiliyor ve sorunsuzca Mac cihazlar üzerine yapıştırabiliyorsunuz.

Mac cihazlarınızın üzerinde daha fazla depolama alanı sağlamak için birçok yardımcı uygulamayla gelen MacOS Sierra Apple Pay desteği de veriyor. Elbette sanal asistan Siri’de artık MacBook'larda hizmet vermeye MacOS Sierra işletim sistemiyle devam edecek. Apple El Capitan işletim sistemine kıyasla MacOS Sierra’nın cihaz dahili depolama sistemlerini daha başarılı optimize edeceğinin de altını çiziyor. MacOS Sierra beta sürümü Temmuz ayında gelecek. 

Apple App Store, 2 Milyon Uygulamaya Ulaştı

WWDC 2016'da Apple tvOS 2 Duyuruldu

Apple watchOS 3.0 Duyuruldu

YORUMLAR