Apple Yeni iOS Güncellemelerini Beta Test İçin Halka Açıyor

Apple Yeni iOS Güncellemelerini Beta Test İçin Halka Açıyor

Apple tarihinde bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Teknoloji devi yayınlanacak olan iOS güncellemelerinin beta testini kullanıcılarına açmaya karar verdi. Ser verip sır vermeyen Apple bu kararıyla kendi tarihinde bir devrim daha yapıyor.

9to5Mac dergisinde yayınlanan resmi olarak onaylanmış habere göre Apple bundan sonra yayınlayacağı iOS güncellemesini beta test olarak halka açacak. Mart ayının ortalarında yayınlanması beklenen iOS 8.3 ilk olarak beta olarak test edilecek ve geri dönen yorum ve talepler doğrultusunda işlenerek resmi sürüme geçilecek.

iOS 9'un da beta test sürümünün yazın ortalarına doğru beta teste açılacağı ve yine aynı şekilde tüketiciyle paylaşılacağı da konuşuluyor. Daha önce Apple iOS güncellemeleri hakkında hiçbir bilgi sızdırmazken, tüketiciler indir-kullan-tecrübe et üçgeni içinde ne verilirse onu almak zorunda kalıyor, böylelikle zaman zaman ara güncellemeler gecikiyor ve bazı sıkıntılar uzun zaman giderilemiyordu. 

Ancak Apple'ın yeni stratejisi bu olasılığı tamamen ortada kaldıracak gibi görünüyor. iOS 8’in oldukça kararsız alt yapısından sonra 2 adet güncelleme yayınlamak zorunda kalan Apple, yeni gelecek olan iOS 8.3'ü beta test'e açarak 9’uncu sürüm içinde kullanıcılardan gelecek değerlendirmeleri kullanmayı hedefliyor.

Ancak Apple iOS 8.3 için açacağı beta test sürüm sayısını 100 bin kişi ile sınırladı. 

Öğrenciler İçin iOS Uygulamaları

iOS 8 Neden Kötü?

iOS 8 ve iOS 7 Arasındaki Farklar

YORUMLAR