Apple, Yeni Logic Pro’ya Dair Söylentileri Doğruladı

Apple, Yeni Logic Pro’ya Dair Söylentileri Doğruladı

Macworld UK, Pro Tools Expert kaynaklarına dayanarak, Apple’ın  Logic uygulamasının arkasında profesyonel ses uygulaması ekibi olduğunu raporladı.

İngiliz yayınlar şöyle bir haber aktarmıştı: “Eğer Apple’ın, kendi Pro Audio uygulamaları ekibini dağıttığı doğruysa, profesyonel ses uygulaması Logic için bir gelecek olmayabilir.”

Kasım ayında bu söylentilere ilişkin belirgin bir rapor olmamasına rağmen, bu haber hızlı şekilde yayıldı.

Nicholas adında meraklı bir müşteri, Apple’ın CEO’su Tim Cook’un kendisi ile konuyu ele almaya karar verdi. Cook, bu müşterinin e-postasını, Ürün Pazarlama Müdürü Xander Soren’in Logic ekibine iletti. Fakat Soren, bu iddiaları yalanladı. Bununla beraber, Apple’ın müzik oluşturma yazılımının yeni versiyonunu çıkarmak için hazırlık yaptığını doğruladı.

Xander Soren, müşteriye verdiği cevapta şunları yazdı: “Nicholas, e-postan için teşekkürler. Müzik oluşturma uygulamalarımız için öncelik olarak her zaman kullanıcılarımızın ne düşündüğünü duymak isterim. Ekibin hala yerinde olduğundan ve Logic Pro’nun üzerinde sıkı bir çalışma yürüttüğünden emin olabilirsin.”

Apple, Logic’i üç yıl önce güncellemişti. Çok sayıda elementin bakıma ihtiyacı olduğunda, Apple yazılımı düzenli olarak güncelliyordu ve düzenli olarak eklentiler buluyordu.

Logic Pro X’e ait söylentiler ise kısa sürdü.

Apple’ın, Logic’in yeni bir versiyonuyla geleceğine yönelik az sayıda belirti olmasın rağmen, Soren’in e-postası Logic kullanıcılarını rahatlatabilir.

YORUMLAR