Apple'ın Aklına Mükemmel Bir Mesaj Servisi Geldi, Hemen Patentini Aldı

Apple'ın Aklına Mükemmel Bir Mesaj Servisi Geldi, Hemen Patentini Aldı

1990’larda bu yana birbirimize yazılı mesajlar atıp duruyoruz, Apple’da bunun farkında. Bundan dolayı Apple’ın yeni aldığı patent, mükemmel bir yazılı mesaj servisi ile ilgili oldu.

Apple, gönderilen mesajların içeriklerinin daha işlevsel olması, sessiz ayarlarda mesajların kaçırılmaması gibi bazı alıştığımız ama can sıkıcı sorunları çözmeye karar verdi.

Apple’ın bu sıkıntıyla ilgili çalışmaları aslında bir süredir devam ediyormuş. Ancak ABD patent dairesi Apple’ın bu konuda verdiği patenti daha yeni onaylamış. Apple’ın yazılı mesaj sistemi gönderilen iletilere hal ve durum da ekleyebilecek. Nasıl mı? Şöyle, mesajları sıkışık bir trafikte, yağmurlu bir havada ya da bulunduğunuz lokasyona göre belirleyip atabileceksiniz. Alıcılar durumunuzu bilecek, daha sonra şartlar değiştiğinde ise mesajlar kendini güncelleyecek

Apple’ın bu yeni mesaj uygulaması iPhone’nunuza entegre olarak diğer uygulamalardan bilgiler derleyecek. Bunları sizin istediğiniz sıraya göre text mesajına ekleyerek alıcıya gönderecek. Böylece alıcılar nerede ve ne durumda olduğunuz kolaylıkla anlayabilecekler. Apple’ın yeni yazılı mesaj ve SMS uygulaması takviminize göre size mesajlar önerebilecek, ya da takviminizle ortak çalışarak daha önceden belirlediğiniz tarih ve saatlerde otomatik olarak mesaj gönderebilecek. Böylelikle her hangi bir ayın başında o aya ait tüm doğum günlerini ayarlamanız mümkün olabilecek. Bir arkadaşınızla dışarıda buluşacaksanız ve yağmur yağıyorsa Apple’ın yeni SMS uygulaması yağmur o bölgede dindiği zaman bir mesaj göndererek durumu güncelleyebilecek. 

Patenti onaylanmış bu ugulamanın ne zaman hayata geçeceği hakkında bi bilgi yok. Ancak belki de iPhone 7 ile beraber bu kullanışlı uygulamaya kavuşmak mümkün olabilir. 

Mac Kullanıcılarına Süper Haber, 8 Yıllık Cihazlar Bile El Capitan Kullanabilecek

Apple Maps Kendine Yeni Bir Rakip Seçti: Google Street View

İşte Apple iOS 9'un Hiç Bahsedilmeyen Bazı Özellikleri

YORUMLAR