Araba Kazası Mağduru Şoför Snapchat'e Dava Açtı

Araba Kazası Mağduru Şoför Snapchat'e Dava Açtı

Mitsubishi marka otomobiliyle yolda sakince ilerlerken, 160km/s hızla ilerleyen bir Mercedes’in kendisine çarpması sonucunda arabasını hurdaya çıkaran sürücü, kazanın suçlusu olarak gördüğü Snapchat’i dava etti.

Sadece Amerika’da görebileceğimiz durumlardan bir tanesi geçtiğimiz hafta yaşandı. Mercedes’i kullanan Christal McGee isimli bir kadın, ne kadar hızlı gittiğini Snapchat’in hız filtresini kullanarak çekmek ve video olarak arkadaşlarıyla paylaşmak istemiş. Bunun için de aracını 160km/s hızda tutmaya çalışmış; ancak telefonuyla uğraşırken, olaya çok yoğunlaşamadığından olacak, 172km/s hızla giderken Wentworth Maynard’ın arabasına çarpmış. Bu sırada Mercedes’te oturan diğer kadın ise Snapchat’in hız filtresinin bir ara 183km/s hıza kadar çıktığını da polislere aktarmış.

Bunun üzerine arabasındaki hasarı karşılamak için McGee’ye dava açan mağdur şoför, bir başka davayı ise kazaya sebebiyet verdiği için Snapchat’e açmış. Kazanın asıl sorumlusu Snapchat gibi gözüküyor olsa da asıl sorumluluğun şoförde olduğunun altı çiziliyor. Davanın sonucunda ne çıkacağına dair ise henüz bir tahmin yapılamıyor.

Yukarıda ise kaza sonucunda arabalarda oluşan hasarları görebiliyorsunuz. Solda arkadan çarpılan Mitsubishi ve sağda 172km/s hızla önündeki arabaya çarpan Mercedes duruyor. Bu arabaların içindeki herkesin sağ çıkması ise büyük şans olarak değerlendirildi.

Snapchat'in Yepyeni Özellikleri Kullanıma Sunuldu

Snapchat Hikayeniz Sizi İş Sahibi Yapabilir

Snapchat Kendi Akıllı Gözlüğünü Geliştiriyor

YORUMLAR