Arkadaşlarınıza Bluetooth İle Para Gönderin

Arkadaşlarınıza Bluetooth İle Para Gönderin

Square Cash isimli firmanın yeni mobil para uygulaması yeni güncellemesiyle Bluetooth destekli para aktarımına imza attı. "Yakındaki Ödemeler" isimli yeni özellikle iOS 8 çalıştıran cihazlar arası metin mesajı yollar gibi para aktarımı yapabiliyorsunuz.

Cash kullanıcıları güncellenmiş uygulamada seçerek herkese veya sadece rehberindeki insanlara görünüyorlar. Bu sayede dilediğiniz kesimle etkileşime geçerek kolayca para aktarımı yapabiliyorsunuz. Bulunduğunuz mekana göre uygulamayı herkese veya sadece tanıdıklarınıza açabilir, masada hesap ödeme işlemini arkadaşlarınız ve kendiniz için oldukça kolay bir hale getirebilirsiniz.

Cash'in en güzel taraflarından biri para aktarma uygulaması olarak geçerken aynı zamanda ücretsiz bir hizmet sunması. Zaten uygulamayı bulan firma Square de Cash'in, şirket içerisinde meydana gelen acil bir para gönderimi sorunu sayesinde ortaya çıktığını söylüyor.

Uygulamanın şimdilik sadece Amerika içi kullanıma açık olması Avrupa kullanıcılarını üzerken, aslında geçerliliği dahilinde kolaylık açısından günlük hayata da çok şey katacağı bir gerçek. Mobil bankacılık vb. işlemlerdense Cash ile rahatça para gönderimi yapılabilirdi, ancak tabii ki öncelikle bunun banka anlaşması dahilinde olması gerekiyor.

iTunes üzerinde Cash finans kategorisinde 18. sıraya kadar yükseldi. Hem Android hem iOS'a destek sunan Cash'in Yakındaki Ödemeler özelliğinin sadece iOS'ta çalıştığı biliniyor. Yakında diğer ülkelerde de yaygınlaşmaya başlar mı hep beraber göreceğiz.

Facebook, Anonim Olarak Kullanabileceğiniz Mobil Uygulama Üzerinde Çalışıyor

Adobe Yazılımları ile Mobil Cihazlarda Yaratıcılığınızı Konuşturun!

YORUMLAR