Ashampoo Privacy Protector 2015 ile Tüm Verileriniz Güvende

Ashampoo Privacy Protector 2015 ile Tüm Verileriniz Güvende

Ashampoo'nun uzun yıllardır genişleyen ürün gamı sayesinde PC kullanıcılarının bilgisayarlarında ihtiyaç duydukları neredeyse tüm işlevlere Ashampoo ürünleriyle erişmeleri mümkün hale geliyor. En son karşımıza çıkan Ashampoo Privacy Protector 2015 ise kişisel bilgilerini korumak, şifrelemek ve gerektiğinde yeniden ulaşılamaz bir şekilde ortadan kaldırmak isteyenler için yayınlanmış bir güvenlik ve şifreleme programı olarak karşımıza çıktı.

Programın temel olarak bir veri şifreleme ve saklama aracı olarak hazırlanmış olması sayesinde hem şirketler hem de şahıslar için yeterli olanakları sunduğunu söyleyebilirim. Şifrelenmiş dosyalarınızı açabilmek için hem nümerik şifreler belirleyebiliyor hem de fotoğraflar, USB diskler gibi çeşitli şifre anahtarı yöntemlerine başvurarak daha da sıkı bir güvenlik mekanizması kurabiliyorsunuz. Dolayısıyla sayısal şifrelerinizin kırılması riskine karşı direkt olarak başka doğrulama yöntemlerinden faydalanmak ve maksimum güvenliği sağlamak mümkün oluyor.

Tabii ki programın tek işlevi dosya saklama değil. Kalıcı olarak silinmesini ve bir daha erişilebilir olmamasını istediğiniz dosyalarınızı kalıcı olarak silebilen Ashampoo Privacy Protector, dosyaların üzerine onlarca defa rastgele veriler yazarak bu verilerin bir şekilde yeniden geri döndürülmelerine tamamen engel oluyor.

M-Disc adlı disk formatını destekleyen Ashampoo Privacy Protector 2015, binlerce yıl boyunca dayanabilen bu disk formatı üzerinde verilerinizi saklamanızı ve onları neredeyse ölümsüz hale getirmenizi de mümkün kılıyor. Özellikle gelecek nesiller için saklamak istediğiniz dosyalarınız varsa her disk okuyucuda okunabilen M-Disc'leri kullanmanın tam vakti diyebilirim.

Oldukça kolay bir arayüzle birlikte sunulan ve e-posta kaydı gerçekleştirmeniz halinde 40 günlük bir deneme sürümü elde edebileceğiniz programı aşağıdaki bağlantıyı kullanarak indirebilir ve hemen denemeye başlayabilirsiniz. E-posta kaydı oluşturmayan kullanıcılar ise 10 gün boyunca programın işlevlerinden ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar.

YORUMLAR