Başlat Menüsü Windows 8'e Geri Dönüyor!

Başlat Menüsü Windows 8'e Geri Dönüyor!

Microsoft, Windows 8'i çıkardığından beri kullanıcıların en büyük şikayeti olan başlat menüsü konusunda sevindirici açıklamalar yaptı. Hatırlanacağı üzere Windows'un ilk sürümlerinden beri işletim sistemine dahil olan başlat menüsü Windows ile özdeşleşmiş ve kullanıcılar için bir alışkanlık haline gelmişti. Fakat Windows 8'in çıkışı ile birlikte radikal bir karar alan Microsoft başlat menüsünü tamamen ortadan kaldırmış, yerine Metro arayüzünü ve başlangıç ekranını getirmişti. Bu yeni arayüz her ne kadar dokunmatik bilgisayarlar için oldukça kullanışlı olsa da klasik masaüstü sistemler için çok da pratik bir çözüm değildi. Kullanıcılar yüklü programlarına erişmekte ve bilgisayarlarını açıp kapatmakta problem yaşamaktaydı.

İşte Microsoft bu sıkıntıları ortadan kaldıracak müjdeyi verdi. Microsoft'tan Terry Myerson başlat menüsünün önümüzdeki yeni Windows güncellemesinde Windows 8'e eklenceğini açıklayarak yukarıdaki ekran görüntüsünü paylaştı. Ekran görüntüsünde yeni başlat menüsünün klasik başlat menüsüyle modern metro arayüzünün bir birleşimi olduğu görülüyor. Ayrıca bilgisayar kapatma seçenekleri de yeni başlat menüsüne yerleştirilmiş.

Açıklamada dikkati çeken bir başka nokta ise metro uygulamalarını artık pencereler içerisinden çalıştırabilmemize imkan tanınması. Microsoft bir sonraki güncelleme için kesin bir tarih vermiş değil; fakat güncellemenin bu sene içinde çıkarılması söz konusu.

Yeni güncelleme yayınlanana kadar en başarılı başlat menüsü programlarından Start Menu 8 ile Windows 8'e başlat menüsü ekleyebilirsiniz:

VLC for Android Final Versiyonuna Yaklaşıyor

YORUMLAR