Bedava Windows 10'a Sahip Olabilmeniz İçin Sadece 100 Gününüz Kaldı!

Bedava Windows 10'a Sahip Olabilmeniz İçin Sadece 100 Gününüz Kaldı!

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Microsoft yeni işletim sistemi Windows 10'u resmi olarak kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Yeni Windows işletim sistemi Windows'un karakteristik özelliklerinden olan başlat menüsünü geri döndürüyordu ve DirectX 12 gibi yeni nesil oyun altyapılarına destek veriyordu. Başlat menüsünün geri dönüyor olması Windows 8'e bu nedenden ötürü ısınamayan kullanıcılar için heyecan yaratırken DirectX 12 oyun severler için büyük bir gelişmeydi. Microsoft bu hamleleriyle Windows 8 nedeniyle kendisine küsen kullanıcıları geri kazanabilecek gibi görünüyordu.

Windows 10'un teknik özellikleri haricinde bu işletim sisteminin popüler olmasını sağlayabilecek bir başka faktör de bulunmaktaydı; o da bedava Windows 10 yükseltme seçeneğinin sunulmasıydı. Windows 7 veya Wİndows 8.1 işletim sistemlerinden birine sahip olan kullanıcılar tamamen ücretsiz olarak bilgisayarlarını Windows 10'a yükseltebiliyorlardı.

Ücretsiz Windows 10 Yükseltmesinin Tarihi Doluyor

Microsoft ücretsiz Windows 10 yükseltmesi için belli bir tarih limiti koymuştu. İşte bu süreç yaklaşık 3 ay sonra dolacak. Bu sürenin sonunda ne olacağı ise merak konusu. Windows 10'a geçiş yapmayan kullanıcılar yeni işletim sistemini satın almak zorunda kalabilirler. Bunun ynaında Microsoft'un ücretsiz Windows 10 yükseltme süresini uzatabilmesi veya Windows 10'u Windows 7 veya Windows 8.1 sahiplerine daha düşük bir fiyatla satması ihtimaller dahilinde.

Şu an dünya üzerinde 270 milyon civarında bilgisayarda Windows 10 yüklü. Microsoft 2017 itibariyle bu sayıyı 1 milyar yapmayı hedefliyor; fakat bu hedefini gerçekleştirebilmesi için Windows 10 ücretsiz yükseltme seçeneği sunmaya devam etmesi gerekmekte.

Windows 10'nun İlk Doğum Gününde Bizi Hangi Sürprizler Bekliyor

Windows 7/8/8.1 Ürün Anahtarı ile Windows 10 Etkinleştirme

Windows 10 Etkinleştirme Sırasında Karşılaşabileceğiniz Hatalar

Windows 10 Yükleme Medyası Oluşturma

Windows 10'dan Tekrar Windows 8.1 ya da Windows 7'ye Nasıl Geri Dönüş Yapılır

YORUMLAR