Bir TV Dizisi Başında Ömrünüzün Kaç Gününü Harcadınız? İşte Cevabı

Bir TV Dizisi Başında Ömrünüzün Kaç Gününü Harcadınız? İşte Cevabı

İnternet üzerinde izlediğiniz TV dizilerine ömrünüzün kaç saatini harcadığınızı hesaplayan "tii.me" sitesi bir anda popüler oldu.

Aslında bu bir soru değil, bir sorunsal. Hayatımızın belki de ne verimli geçecek saatlerini TV başında harcamak artık küresel bir salgın ve bundan kurtulabilmek çok da kolay olmayabiliyor.

Siz TV başında sevdiğiniz dizinin sezonlarını tüketirken, o dizinin sizin kaç saatinizi tükettiğini hesaplayan tii.me web sitesi son derece sade ama oldukça etkileyici raporlar çıkarıyor.

Tii.me sitesine giderek sadece sevdiğiniz dizinin orijinal adını yazmanız ve dizinin sezon sayısını belirtmeniz yetiyor. Web sitesi hemen size hayatınızın kaç saatini bu diziye adamış olduğunuzun dökümünü çıkarıveriyor.

Tii.me bir açıdan basit görünse de, verdiği mesajı algılamak önemli. Mesela 5 sezon süren ve her sezonu 10’ar bölümden oluşan popüler dizi “Game of Thrones”  izleyen bir kişi, kümülatif toplamda ömrünün 4 gün 4 saatini bu dizi başında geçirmiş. Öte yandan, “Ezel” izleyen bir Türk dizisever ise 2 sezon için 6 gün 12 saat 40 dakika harcamış. "Muhteşem Yüzyıl" ise 4 sezonda seyircinin tam 12 gün 2 saat 10 dakikasını çalmış.

Siz de hangi diziye ne kadar zaman harcadığınızı tii.me web sitesi’nden hemen öğrenebilirsiniz.

Minecraft'ın Sinema Filmi Geliyor, Hazır mıyız?

Apple'dan Internet TV Geliyor

Android için Canlı TV İzleme Uygulamaları

YORUMLAR