Bitcoin Bankasının Sahibi Tutuklandı

Bitcoin Bankasının Sahibi Tutuklandı

 

Kripto para borsası BTC-e, 25 temmuz çarşamba günü saat 11'den itibaren ulaşılamaz hale geldi. Twitter'dan veri merkezlerinde bir sorun olduğunu açıklayan kurum, yaşanan sorunun ‘beklenmedik’ olduğunu ve sitenin veri merkezini etkilediğini duyurdu. Ancak, durum bu kadar basit değil.

"Mühendislerimiz veri merkezinde meydana gelen sorunu incelemeye devam ediyor. Umuyoruz ki yakın zamanda tekrar hizmet vermeye başlarız. Sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz." şeklinde bir bildiri yayınlayan merkez, sıkıntı üzerine saatlerce veri merkezinde çalışmalar yaptı.

Borsaya erişimin kesilmesi, merkezde para aklanabiliyor olabileceği teorilerine yol açtı. Bu iddiaların ana kaynağı "Reddit" olarak işaret ediliyor. Bir diğer iddiaya göre, BTC-e çökmeden önce yüzlerce hesaptan 169 milyon dolar değerinde bitcoin aklandı.

CNBC kaynaklarına göre, bir Rus vatandaşı, Bitcoin aracılığıyla suç fonlarının aklanması şüphesiyle tutuklandı. Kaynaklardan yapılan açıklamada, Alexander Vinnik isimli Rus vatandaşı, BTC-e kripto döviz bozdurulmasının ardındaki önemli bir kişiydi ve Yunanistan'da tutuklandı. Vinnik'in ABD tarafından, bitcoin işlemleriyle 6 yılda 4 milyar dolar para akladığı iddia ediliyor.

Bitcoin Yine Rekor Seviyeye Ulaştı

Yunan Polisi Azılı Bitcoin Dolandırıcısını Tutukladı

Bitcoin Nedir? Nasıl Kullanılır? İşte, Bitcoin Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey

YORUMLAR