BitTorrent Müzik ve Video Yayın Uygulamasını Hizmete Açtı

BitTorrent Müzik ve Video Yayın Uygulamasını Hizmete Açtı

Torrent dosya paylaşım sisteminin ve uTorrent istemcisinin geliştiricisi BitTorrent yeni servisini hizmete açtı. BitTorrent'in BitTorrent Now olarak adlandırdığı yeni servisi video paylaşma ve müzik paylaşma uygulaması şeklinde tasarlanmış. Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon ve tabletlerinize indirip kullanabileceğiniz BitTorrent Now, torrentin amaç dışı kullanım şeklinin aksine tamamen yasal bir alt yapıya ve kullanım alanına sahip. BitTorrent Now temel olarak bağımsız sanatçıların çalışmalarını duyurabilmesi ve kullanıcıların bu tür yeni ve dikkat çekici müzik ve videoları keşfetmesini sağlayan bir araç.

BitTorrent Now içinde yer alan bütün içeriklerin tamamen sanatçılardan sağlanıyor olması onu legal bir platform yapıyor. Sanatçılar müzik ve video yayınları yapabiliyorlar. BitTorrent Now içinde yer alan çoğu şarkı ve video ücretsiz olacak. Bunun yanına sanatçılar çalışmalarını ücretli olarak paylaşabilecek ve bu sayede destek toplayabilecekler. Bu da BitTorrent Now'i bir nevi Kickstart benzeri bir platforma dönüştürecek. Ayrıca reklamlar yoluyla gelir kazanımı da söz konusu. Şarkılara ücret belirlemek yerine reklam gösterimi yapılabilecek ve elde edilen gelir BitTorrent ile sanatçı arasında paylaştırılacak. BitTorrent bu gelir paylaşımında şeffaf bir yol izleyeceğinin de garantisini vermekte.

BitTorrent Now uygulamasının güzel yönleri mevcut. Uygulama aracılığıyla müzik dinlerken bu müzik arka planda da oynatılabiliyor. Bu sayede farklı uygulamalara göz atarken müzik keyfiniz kesilmiyor.

YORUMLAR