Blogunuzu Masaüstünden Yönetin: Wordpress Windows ve Mac Programları Yayınlandı

Blogunuzu Masaüstünden Yönetin: Wordpress Windows ve Mac Programları Yayınlandı

Dünyanın en çok kullanılan içerik yönetim sistemi Wordpress masaüstü programlarını yayınladı. Windows ve Mac OS bilgisayarları için çıkarılan programlarda blog sahipleri herhangi bir tarayıcıya ihtiyaç duymadan içeriklerini yönetme imkanına sahip olacaklar.

İnsanların, hatta büyük sitelerin bile tercih ettiği Wordpress'in popülasyonu giderek artıyor. Öyle ki, açık kaynak kodlu yazılım siberuzamda kayıtlı internet sitelerinin yüzde 25'lik dilimini oluşturuyor. En yakın rakibine bile çok ciddi fark atan sistemin son yeniliği de Wordpress Desktop uygulamaları oldu. Windows ve Mac OS platformları için kullanıma sunulan uygulamaların özellikleri de içerik yönetimini kolaylaştıran özelliklere sahip.

Programların içeriğine baktığımızda Sitelerim ve Okuyucu sekmelerini görüyoruz. Wordpress kullanıcı adımız ve şifremizle giriş yaptıktan sonra bu sekmelerden tarayıcılarda yapabildiğimiz tüm işlemleri yapmak mümkün. Blogunuzun performansını, istatistiklerini, içeriklerini ve takip ettiğiniz sayfaları hızlı bir şekilde kontrol edebiliyorsunuz. Blog sahiplerinin işini oldukça kolaylaştıracak bu uygulamaları aşağıdaki bağlantılardan indirerek kullanabilirsiniz:

Mevcut Web Sitelerinin Yüzde 25'i Wordpress Tercih Ediyor

YORUMLAR