BTK, Heider Marka Telsiz Cihazı İçin Toplatma Kararı Verdi

BTK, Heider Marka Telsiz Cihazı İçin Toplatma Kararı Verdi

Heider Marka Pro5 model alçak güçlü telsiz cihazı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca (BTK) güvensiz olduğu gerekçesiyle toplatılıyor. Cihaz bir daha piyasaya sürülmeyecek ve kullanımı yasaklanacak.

BTK’nın kararı bugün tarihli resmi gazetede yayımlandı. Heider marka Pro5 model alçak güçlü telsiz cihazın toplatılması ile ilgili ilanda, “4703 sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun", "5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu" ile "Telsiz ve Telekomünikasyon Terminal Ekipmanlarının Piyasa Gözetimi ve Denetimine Dair Yönetmelik" kapsamında güvensiz olduğu tespit edildi” açıklaması yapıldı.

Bununla birlikte, ürününün bir daha piyasaya sürülmesinin yasaklanması ve söz konusu telsizin kullanımının yasaklanması kararlaştırıldı. İlanda, telsizi satın alan ve kullanan kişilerin en kısa zamanda ürünün kullanıma son vermesi gerektiği de belirtilirken, cihazın ithalatçısı olan ve İstanbul'da faaliyet gösteren Metem Teknoloji San. ve Tic. Ltd. Şti. ile irtibata geçerek bedeli karşılığında iade etmeleri gerektiği kaydedildi.

BTK, Sosyal Medya Sitelerini Uyardı

BTK Başkanı'ndan Çok Önemli AKK Açıklaması

BTK, Petya Virüsü İçin Uyarı Yayınladı

YORUMLAR