Bu Afrika Kralı Ülkesini Skype Üzerinden Yönetiyor!

Bu Afrika Kralı Ülkesini Skype Üzerinden Yönetiyor!

Duyulduğunda inanması güç gelebilir; fakat anlık mesajlaşma ve görüntülü sohbet yazılımı Skype üzerinden kendi halkınızı yönetebilmek de mümkünmüş. Hikayemizin başrolünde Togbe Ngoryifia Cephas Kosi Bansah adlı kahramanımız yer almakta. Togbe Ngoryifia Cephas Kosi Bansah (bu isimi yazarken kopyala-yapıştır yöntemi kullanılmamıştır) Afrika kıtasında yer alan Gana ülkesinde hanedan ailesine mensup olarak doğmuş. Hohoe şehrinin hükümdarları olan bu hanedan ailesinin başındaki insan olan Togbe Ngoryifia Cephas Kosi Bansah'ın büyükbabası 1987 yılında vefat etmiştir. Fakat bu olaydan sonra ilginç bir şekilde Togbe Ngoryifia Cephas Kosi Bansah kral olarak ilan edilmiştir; çünkü yeni kralımızın babası ve ağabeyi solaktır ve Hohoe halkının inancına göre solak insanlar dürüstlüğü temsil edememektedir.

Şu an 66 yaşında olan Togbe Ngoryifia Cephas Kosi Bansah uzun yıllar önce ise Almanya'ya bir öğrenci değişim programıyla gitmiştir ve bu ülkeyi severek hayatının geri kalanını Almanya'da geçirmeye karar vermiştir. Kralımız Almanya'da kendi araba tamir garajını açmış ve hatta evlenmiştir. Kendi ülkesine geri dönmeye niyeti olmayan kralımız ülkesini yönetmek için ise teknolojinin nimetlerinden faydalanmayı tercih etmiştir. Skype ve telefon görüşmeleri aracılığıyla halkının sıkıntılarını çözen Togbe Ngoryifia Cephas Kosi Bansah yine de senede birkaç defa ülkesini ziyaret etmeyi ihmal etmemiş.

Togbe Ngoryifia Cephas Kosi Bansah'ın Almanya'da yaşadığı süre boyunca başına ilginç olaylar da gelmiş. Evine hırsız giren kralımızın tarihi eser niteliğinde olan birkaç yüzyıllık taçlarından 4 tanesi çalınmış. Krallarının Almanya'da yaşamakta ısrarcı olması ve taçlarını çaldırmış olmasına rağmen bile halkının halen krallarını desteklemesi ve durumlarından şikayetçi olmamaları ayrı bir dikkat noktası.

Siz şimdiden hazırlığınızı yaparak Skype yazılımını indirin, kim bilir belki birgün siz de kral olursunuz ve o gün geldiğinde Skype'ın elinizin altında olmasıyla zaman kaybetmeden ülkenizi yönetmeye başlarsınız:

BitTorrent Bilimkurgu Dizisi Çekiyor

YORUMLAR