Bu Mesaj WhatsApp'ın Çökmesine Neden Oluyor!

Bu Mesaj WhatsApp'ın Çökmesine Neden Oluyor

Aylık aktif 1,5 milyar kullanıcı sayısıyla dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, oldukça ilginç bir hata ile karşı karşıya. Bir Reddit kullanıcısı, tek bir mesajla WhatsApp Android uygulamasının kilitlenip çöktüğünü keşfetti.

2014 yılında Facebook tarafından satın alındıktan sonra büyük bir değişim geçiren WhatsApp, yeni bir çökme tehlikesiyle karşı karşıya. 

WhatsApp'ın Android versiyonunu etkileyen hata, sonunda kahkaha atan emojinin olduğu "This is very Interesting!(emoji)... Read more" mesajının uygulamayı kitlemesine yol açıyor.

Hatırlayacağınız üzere benzer bir sorunu Apple'ın iPhone'lar arası mesajlaşma servisi iMessage da yaşamıştı. Bu yılın Şubat ayında ortaya çıkan hatada, Hindistan dili Telugu'daki జ్ఞా (‘işaret') karakterini iMessage'dan attığınızda mesajı gönderdiğiniz kişinin iPhone'u çöküyordu. 

WhatsApp'ta ortaya çıkan hatadan yalnızca Android kullanıcıları etkilenirken, iOS tarafında böyle bir sorundan şimdilik bahsedilmiyor. WhatsApp'ın masaüstü versiyonundan, herhangi bir Android cihaza, söz konusu mesajı attığınızda karşı tarafın telefonu kitlendikten sonra çöküyor. 

WhatsApp'ın çökmesine neden olan tek mesajın bu olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Uygulamanın kapanmasına ve Android telefonun kullanılamaz hale gelmesine sebep olan bir başka hata, alıntı bölümü oluşturup (<…>) bu işaretlerin arasına “Çok ilginç” ve “O kadar komik ki ağlıyorum” emojilerini koyunca baş gösteriyor. 

whatsapp çöken mesaj

Bu mesajı ise, eğer siyah noktaya basılırsa neler olacağını açıklayan bir mesaj ile veriyorsunuz. Eğer karşınızdaki kişi mesaja dokunursa WhatsApp uygulamasının veya telefonunun kitlenmesine yol açıyor.

Birçok kişi tarafından şaka olarak atılan bu mesaj, kullanıcıların başını bir hayli ağrıtabilir. Her iki çökme hatası ile ilgili WhatsApp'tan henüz bir açıklama gelmedi, ancak kısa zamanda sorunun çözümü için bir güncelleme yayınlanacağını tahmin ediyoruz.