Chrome Android Artık Tek Elle Daha Verimli Kullanılabilecek

Chrome Android Artık Tek Elle Daha Verimli Kullanılabilecek

Gittikçe büyüyen akıllı telefon ekranları bazı kullanıcılar için ergonomik kullanım sıkıntıları çıkarıyor. Büyüyen ekranlarda uygulamaların kontrolleri zorlayıcı olabiliyor. Google Chrome özellikle bir tarayıcı olarak böyle sorunlara sebep olmamak adına tasarımında bazı düzenlemeler yapacak.

Büyük ekranlı telefonlarda bir web tarayıcısı kullanmak oldukça zor olabiliyor. Ekranda geniş bir alana yayılan web tarayıcısını net bir şekilde görüntülüyor olsanız bile, kullanımı sıkıntı yaratabiliyor. Sekmelere ulaşamıyor ya da diğer elinizi de kullanmadan rahatlıkla internete hakim olamıyorsunuz.

Google Chrome gittikçe genişleyen Android cihaz ekranları için Chrome Tarayıcının tasarımında küçük düzeltmeler yapacak. Bu noktada getirilecek en önemli değişiklik Chrome Tarayıcının kontrollerinin ekranın alt tarafına kaydırılması olacak.

Chrome bu yeniliği bir güncelleme olarak sunmayı düşünse de henüz belli bir tarih belli değil. Öte yandan, yeni üretilen geniş ekranlı Android akıllı telefonlar için bu özelliğin stok Chrome uygulaması olarak da kullanılması gerekeceğinden yeni Android yazılımlara da eklenmesi gerekecek.  

YORUMLAR