Çin ABD'yi Casuslukla Suçladı

Çin ABD'yi Casuslukla Suçladı

Çin, ABD'nin ilkelere aykırı bir şekilde casusluk yaptığını, hedefte de kendilerinin olduğunu iddia etti. Hükümete bağlı bir ajanstan yapılan açıklama ABD'yi zor durumda bırakacak gibi görünüyor.

ABD'nin Çinli hükümet çalışanlarına, işletmelere ve mobil kullanıcılara yönelik bir gizli teftiş yürüttüğünü, insan haklarına aykırı ve küstahça bir davranış sergilediğini belirten yetkililerin, geçtiğimiz hafta ABD tarafından beş subaylarının siber casuslukla suçlamasının ardından böyle bir geri saldırıda bulunması dikkatleri çekti. Eski bir ulusal güvenlik ajansı çalışanının casusluğun doğruluğunu bildirdiğini söyleyen Çinliler, ABD'nin bir süper güç olarak bulunduğu konumu kötüye kullandığının, müttefikleri de dahil olmak üzere diğer ülkeleri gözetlediğinin altını çizerlerken, anti-terörist gözlemlerin dışına taşarak kendi çıkarları için bilgi sızdırdıklarını iddia ettiler.

Türk medyasında geçtiğimiz aylarda yankılanan bir haberde Almanya'yı dinlediği ortaya çıkan Başkan Obama'ya Türkiye'yi dinleyip dinlemediği sorulduğunda başkan bunu yalanlamamış, ulusal güvenlikleri için bazı önlemler aldıklarını söylemişti. Bu çerçevede bakacak olursak, Çin'in iddialarının da gerçek olma ihtimali yüksek gibi duruyor.

Google VirusTotal Uploader'ın Mac Sürümünü Yayınladı

Googlebot JavaScript'i Çalıştıracak

YORUMLAR