Çinli Siber Korsanlar ABD'nin Tüm Kamu Kuruluşlarına Sızdı

Çinli Siber Korsanlar ABD'nin Tüm Kamu Kuruluşlarına Sızdı

Çin’den geldiği iddia edilen siber saldırılar sonucunda ABD’de çalışan 4 milyona yakın hükümet ve kamu görevlisinin gizli bilgileri çalındı. 

Siber korsanlar ABD’yi, tabiri yerindeyse hallaç pamuğu gibi attılar. Bundan birkaç ay önce Sony Pictures’ın Kuzey Koreli hackerler tarafından saldırıya uğraması ve iki ülke arasında gerginlik yaşanmasının üzerinden geçen 5 ay sonra, şimdi de Çinli siber korsanların ABD’nin kamu çalışanlarına ait verileri çaldığı ortaya çıktı.

The Telegraph gazetesinin ABD Personel Yönetimi Ofisi (The Office of Personel Management) departmanından alınan bilgiye dayandırdığı habere göre, şu anda ABD'de kamuda çalışan veya emekli olmuş personel de dahil olmak üzere, dört milyon kişinin verilerinin siber korsanların eline geçtiğini ortaya çıktı. Kısaca, ekonomik birimlerden tutun da savunma ve eğitime kadar tüm ABD kamu kurumlarında çalışan memurların verileri artık Çin hükumetinin elinde. Ele geçirilen bilgiler arasında, memurların görev tanımları, sicil dosyaları ve eğitim durumları gibi bilgilerin de yer aldığı öne sürülüyor.

ABD bu saldırının arkasında Çin olduğundan çok emin. Ancak Sony saldırısında da Kuzey Kore’den şüphelenen FBI, bu iddiasını hiçbir zaman sağlam bir zemine oturtamamıştı. Bakalım FBI şimdi ne yapacak.

Rus Hackerlerın Beyaz Saray’a Nasıl Saldırdığı Saptandı

Dünyanın En Kalabalık Yetişkin Arkadaşlık Sitesi Hacklendi

 Seyir Halindeki Uçağı Hackleyerek Kontrol Ettiler!

YORUMLAR