Çocukların Nefret Etmeyeceği Bir Zaman Kısıtlama Uygulaması Çıktı

Çocukların Nefret Etmeyeceği Bir Zaman Kısıtlama Uygulaması Çıktı

Samsung Marshmallow, çocukların akıllı telefon kullanımı sürelerini düzenleyen ve bunu yaparken de çocuğu küçük bir oyunun içine dahil eden minik bir uygulama.

Ebeveynler çocuklarının saatlerce akıllı telefon kullanmasını istemiyorlar; ancak bunu engellemek için kimi zaman yanlış yollara da başvurabiliyorlar. Böylece çocuklar, akıllı telefondan kopmak yerine, daha fazla ona bağlanma yolunu seçebiliyorlar. Fakat Samsung tarafından geliştirilen bu yeni uygulama, bu sorunları kökten çözmeye çok yaklaşmış gibi görünüyor. 

Google Play'de onlarca başka bağımlılık engelleme ya da kullanım süresi kısıtlama uygulaması bulunurken, Samsung bütün bunların arasından sıyrılarak, tam da ihtiyaca göre bir uygulama geliştirmiş. Samsung Marshmallow kullanılmaya başlandığında, uygulama çeşitli kullanım değişikliklerine göre size puanlar veriyor. Her günün sonunda toplanan bu puanlar ile  Amazon, Best Buy vb. çeşitli mağazalarda kullanılabilir kuponlar kazanılabiliyor. Böylece çocuklar, indirim kuponu alabilmek adına telefon kullanım sürelerini aşağı çekiyorlar. 

Şimdilik kupon sisteminin sadece ABD ile sınırlı olduğu belirtilirken, uygulamanın hala puan toplama ve bunu eğlenceli şekilde yapma özellikleri sabit olarak kalıyor. Sonunda gerçek bir hediye olmasa da çocuklar oyunlaştırılmış şekilde kullanım sürelerini kısıtlayabiliyorlar. Android üzerinde kullanılabilen, bu uygulamanın daha sonra iOS için çıkış yapıp yapmayacağı henüz belli değil. Uygulamayı demek için hemen aşağıdaki "linki" takip edebilirsiniz.

Google Family Link, iOS İçin Çıktı!

Samsung, İşlemci Üretiminde Intel'i Tahtından İndirebilir

YORUMLAR