Cyanogen Karargahında Kriz, Android Alternatifinin Durumu Parlak Görünmüyor

Cyanogen Karargahında Kriz, Android Alternatifinin Durumu Parlak Görünmüyor

Seattle’daki karargahını sene sonuna kadar kapatma kararı alan Cyanogen’de yıl sonuna kadar işten çıkarmalarında başlayacağı konuşuluyor. Bir zamanların Android’e alternatif gösterilen yazılımı zor zamanlar yaşıyor.

Geçen ay yönetim katında yenilemelere giden Cyanogen geçen sene Microsoft ile 70 milyon dolarlık bir anlaşma yapmıştı. Android kodlarını kullanarak açık kaynaklı bir işletim sistemi oluşturan şirket OnePlus One ve Alcatel OneTouch Hero 2+ modellerinde kendi işletim sistemini kullanıyordu. Bunun yanı sıra telefon modeli desteklemese de Android cihazlarınıza bu işletim sistemini kurup Android için başarılı bir alternatif de oluşturabiliyordunuz. Bu da hantal Android işletim sistemi için bir alternatif olarak tercih ediliyordu.

Şimdi şirketin bir kriz yaşadığı açıkça ortaya çıktı, Android Central’ın haberine göre şirketin Seatle karargahında büyük bir deprem bekleniyor. Karargahın kapatılacağı ve pek çok kişinin işini kaybedeceği söyleniyor. Şimdilik bu krizin kaç kişiyi masasından edeceği belli değil. Ancak Cyanogen’de şu sıralarda iş günleri “Günaydın” ile başlamıyor.

CyanogenMod Nasıl Yüklenir?

En Popüler CyanogenMod Temaları

YORUMLAR