Denize Düşen Anonymous Hackerı Yılana Sarıldı!

Denize Düşen Anonymous Hackerı Yılana Sarıldı!

Haberimizin konusu bu sefer bir Anonymous saldırısı değil. Anonim hacker birliği Anonymous'u genel olarak belli hedeflere gerçekleştirdiği siber saldırılar ve hack eylemleriyle tanımaktayız. Anonymous üyeleri bu nedenle FBI'ın arananlar listesinde üst sıralarda. Amerikan hükümetine ait kurumların hacklenmesi ise örgütün bu üst sıralardaki yerini garantiliyor.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay FBI'a Anonymous karşısında oldukça önemli bir koz verdi. Hikayemizin ana kahramanı ise Martin Gottesfeld adlı bir Amerikan vatandaşı. FBI tarafından yapılan açıklamaya göre Martin Gottesfeld, 2014 yılında Boston Çocuk Hastanesi'ne Anonymous tarafından düzenlenen siber saldırıların sorumlusu olarak aranıyordu. FBI yetkilileri Martin Gottesfeld'in izini YouTube'a yüklenen bir Anonymous videsu sayesinde bulmuşlar.

Hakkında arama emri bulunan Martin Gottesfeld, birkaç hafta önce evinden yakınlarına ve işine haber vermeden eşiyle birlikte ayrılmış. Kendisinden haber alamayan ailesi ve patronu doğal olarak polise haber vermişler. Fakat Gottesfeld'in izi bulunamamış.

Bu durum birkaç gün önce değişmiş. Meksika Körfezi açıklarından alınan bir yardım çağrısı sonucu bir yolcu gemisi zor durumda olan bir tekneye yardıma gitmiş ve bu tekneden Martin Gottesfeld ile eşini kurtarmış. Bu olay sonrasında harekete geçen FBI ajanları gemiyle kurtarılan Martin Gottesfeld'i göz altına almış. Yolcu gemisinden yapılan açıklamaya göre ikili bolca eşya ve 3 bilgisayarı yanlarında taşıyorlarmış. Bu da Amerika'dan Küba'ya kaçma girişimleri olduğu iddiasını güçlendiriyor.

Martin Gottesfeld'in önünde uzun bir sorgulama süreci ve çeşitli davaların olabileceğini söyleyebiliriz. FBI eğer iddialar doğruysa Gottesfeld'i konuşturarak Anonymous hakkında önemli bilgiler elde edebilir.

YORUMLAR