Dikkat, Bu İki Oyunu Oynadıysanız Facebook Güvenlik Ayarlarınızı Güncelleyin

Jump Chess ve Cowboy Adventure Android oyunu yüklemiş olanların hemen Facebook güvenlik bilgilerini güncellemesi gerekiyor.

Dikkat, Bu İki Oyunu Oynadıysanız Facebook Güvenlik Ayarlarınızı Güncelleyin

ESET güvenlik yazılımı uzmanları, Facebook bilgilerini çalan ve arkadaş listesi aracılığı ile yayılan kötü amaçlı yazılım içeren iki Android oyunu tespit ettiler.

Google Play’deki ücretsiz oyunların bir çoğu, oyuna dahil olabilmemiz için genellikle Facebook bilgilerimizi isteyebiliyorlar. Her ne kadar bu bilgileri paylaşmayacaklarını iddia etseler de ESET Antivirüs ve yazılım güvenliği geliştiricileri Android’in 2 popüler oyununun bu sözü pek de yerine getirmediğini saptadı. ESET teknisyenleri, Google Play Store'da yer alan Cowboy Adventure ve Jump Chess isimli oyunların, Facebook bilgilerini çalarak bu bilgiler aracılığı ile kullanıcıların arkadaş listesine yayıldığını fark ettiler. Bu bilgiler özellikle Cowboy Adventure oyununun ortasında ortaya çıkan sahte bir Facebook giriş ekranı aracılığı ile isteniyor ve daha sonra güvenli bir bağlantıyla uzaktaki başka bir sunucuyla paylaşılıyordu.

Jump Chess’de ise durum biraz daha farklı olarak raporlandı. Jump Chess, kötü amaçlı bir koda sahipti ve farkında olmayan kullanıcılardan sosyal medya bilgilerini topluyordu.

ESET’in raporları dikkate alındı ve artık her iki oyun da artık Google Play’de yer almıyorlar. Ancak tehlike bu oyunu indirip oynayanların Facebook hesaplarının hala tehlikede olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Bu oyunları oynayanların Facebook güvenlik bilgilerini güncellemeleri gerekiyor.

Facebook Hesabımın Çalınmasını Nasıl Önleyebilirim?

Facebook Gizlilik Ayarı Kontrolü Nasıl Kullanılır

YORUMLAR