Dikkat! PTT’den Sahte e-Postalarla İlgili Önemli Bir Uyarı Geldi

Dikkat! PTT’den Sahte e-Postalarla İlgili Önemli Bir Uyarı Geldi

PTT A.Ş'den, şirketin adı kullanılarak kötü amaçlı yazılım barındıran bazı e-postaların vatandaşların mail adreslerine gönderildiği uyarısı geldi. PPT A.Ş başlıklı bu iletileri açmadan silmeniz önemle ikaz edildi.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, PTT AŞ'den yapılan açıklama ve uyarı, farklı iletişim kanallarıyla şirkete ulaşan geri bildirimler neticesinde önlem olarak yapıldı. "PTT AŞ" adı kullanılarak kötü amaçlı yazılım barındıran e-postaların vatandaşların mail adreslerine gönderildiği ve bu durumun mağduriyetlere yol açtığı tespit edildiği haberin altında bir de uyarı notu var.

PTT AŞ’nin yaptığı uyarı şu şekilde;

"Söz konusu e-postalarda bulunan linkler kullanıldığında şirketimize ait gönderi takip sayfasının bir benzeri açılmakta olup, 'Adres Değişiklik Formu'nun indirilmesi istenilmektedir. Dosyanın indirilmesi durumunda içinde bulunan virüs kişinin bilgisayarına bulaşmakta ve bilgisayardaki veriler ulaşılamaz olmaktadır. Şirketimizden hiçbir şekilde bu tür e-postalar gönderilmemektedir. Müşterilerimizin mağdur olmamaları için bilgisayarlarında antivirüs programlarının en güncel halini bulundurmaları kendi güvenlikleri açısından elzemdir."

En İyi Antivirüs Programları

Android için En İyi Antivirüs Uygulamaları

PTT Mobil Hattını Duyurdu

PTT'nin HGS Mobil Uygulaması Yayında

YORUMLAR