Dikkat! Skype'a Gelen Bir Mesaj Tüm Programın Çökmesine Neden Oluyor

Dikkat! Skype'a Gelen Bir Mesaj Tüm Programın Çökmesine Neden Oluyor

iPhone’un bir haftadır boğuştuğu sorun şimdi de Skype’ın başına geldi.  Skype’a gelen ve özel bir dizin içeren mesaj tüm uygulamanın çökmesine sebep oluyor. 

Dikkat, iPhone'lara Gelen Esrarengiz Bir Mesaj Tüm Cihazı Kilitliyor haberimizi hatırlarsınız. Bu haberin üzerinden henüz bir hafta geçmedi. iPhone’da yaşanan bu sıkıntı şimdi de Skype’ı rahatsız ediyor.

"http://:" dizinini içeren bir mesaj (tırnaklar olmadan) tüm uygulamanın çökmesine sebep oluyor. Bu sıradan, küçük ve zararsız gibi görünen karakter dizinini size Skype’tan gönderen olursa bilin ki, çok samimi bir amaç gütmüyor olabilir.

Bu sıkıntı sadece PC üzerinde Skype’ı rahatsız ediyor ve uygulamanın çökmesine sebep oluyor. Bazı durumlarda uygulamayı PC’ye yeniden kurmak zorunda bile kalabiliyorsunuz. "http://:" içeren mesaj Skype’a Mac, Android ve iOS üzerinde bir zarar vermiyor ancak PC üzerinde son derece huzur kaçıran tecrübeler yaşanmasına sebep olabiliyor.

Şimdilik bu sorunun bir çaresi yok gibi, mesajlaşma geçmişini silmek de bir işe yaramıyor çünkü mesajlar Skype sunucularında yedeklendiği için aynı satır tekrar geri yüklenebiliyor. Şimdilik tek yapmanız gereken, bu mesajı aldığınız kontağı silerek Skype’ı yeniden kurmanız, hatta eski sürüm bir Skype kullanmanız.

Güncelleme:

Skype'taki bu hatayı başlat menüsü üzerinden "Çalıştır" komutunu çalıştırarak çözebiliyorsunuz. Bunun için çalıştır kutusuna şu kısayolu yazabilirsiniz ve "Tamam" tuşuna tıklayarak problemi çözebilirsiniz:

"C:\Program Files (x86)\Skype\Phone\Skype.exe" /secondary

Dikkat: Rombertik Kötücül Yazılımı Saptandığı Anda Diskleri Siliyor

Apple'dan iMessage Kilitleyen Mesaja Çözüm Geldi

Android Platformunda 2.8 Milyon Minecraft Oyuncusu Tehlikede

YORUMLAR