Donald Trump Artık İnternete Erişemiyor!

Donald Trump Artık İnternete Erişemiyor!

ABD Başkanı Donald Trump’ın iPhone cihazından Safari tarayıcı uygulaması kaldırdı. Böylece ABD Başkanı’nın elinden internete erişim hakkı da alınmış oldu.

Hatırlayacağınız gibi, ABD Başkanı Donald Trump, siber saldırılara maruz kalmamak için, eski model Samsung Galaxy S3 cihazını bir iPhone ile değiştirmişti. Bu haberi Tamindir.com sayfalarında Donald Trump Sonunda Kendine Bir iPhone Aldı başlığıyla paylaşmıştık. Bu yeni cihaz da söz konusu güvenlik tehditlerine önlem olması amacıyla, ABD Gizli Servisi tarafından bir dizi güvenlik ağıyla korunuyordu.

Gizli Servis'in önlem olarak cihaz üzerindeki bazı uygulamalara da müdahale ettiği biliniyor. Özellikle cihazın ayarlarının değiştirilmemesine çok dikkat ediliyordu. Bunun için güvenlik sebebiyle "ayarlar menüsünün" sabitlendiği de söyleniyordu. Trump'un iPhone cihazında sadece Twitter, sosyal medya aracı olarak kullanılabiliyordu.

Ancak, bundan böyle Başkan Trump internete de giremeyecek, çünkü güvenlik sebebiyle Gizli Servis, telefondan Safari tarayıcısını da kaldırmış. Böylece Donald Trump'ın internete aktif olarak girebileceği Twitter'dan başka hiçbir uygulaması kalmamış oluyor. Trump, sadece bu uygulamayı kişi listesindeki kullanıcılara ve Twitter'da onu takip eden kişilere mesaj atarak, internet üzerinde kitlelerle iletişim amacıyla kullanabilecek.

Donald Trump; Facebook, Google ve Twitter’a Ateş Püskürdü

Donald Trump Hala Güvenliği Olmayan Bir Android Telefon Kullanıyor

YORUMLAR