Dropbox, Artık Paylaşılan Dosyalara Yorum Yapılmasına Olanak Tanıyor

Dropbox, Artık Paylaşılan Dosyalara Yorum Yapılmasına Olanak Tanıyor

Dropbox web üzerinden paylaşılan dosyalara yorum ekleme imkanını genişletti. Daha önce Dropbox Business sürümünde yer alan bu uygulama artık herkesin kullanımına açıldı.

Dropbox Business sürümü iş akışında daha verimli sonuçlar alınabilmesi için geçtiğimiz Mart ayında paylaşılan dosyalara yorum ekleme özelliği getirmişti. Bugün itibaren tüm Dropbox kullanıcıları bu özellikten yararlanacaklar.

Dropbox bu uygulamasını web sitesinden yaptığı bir açıklamayla duyurdu. Zaten hali hazırda Dropbox’u kullananlar, bugün aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde uygulamayla tanışmış oldular.

Yorum yapmak istediğiniz doküman sahibini yorumunuzdan haberdar etmeniz için kullanıcı isminin başına boşluk bırakmadan "@" işareti ekleyip yorumunuzu yapabiliyor ve anında dosya sahibini haberdar edebiliyorsunuz. Yorumunuzun karşı taraftan okunduğu haberi e-postanıza düşüyor. Yorumları kapatıp açmak tamamen kullanıcıların kararına bırakılmış. İsterseniz paylaştığınız dosyalara yorum yapılma özelliğini kapatabiliyorsunuz.

Office dosyaları için yapacağınız yorumları ise word, excel ya da diğer dosya türlerinin doğrudan içine yapabiliyorsunuz. Dosyayı kapattığınızda yorumlarınız da dokümanla beraber kaydediliyor.

Dropbox'ta Bant Genişliği Nasıl Ayarlanır

Dropbox ile Dosya Paylaşımı

Dropbox, Resmi Windows Phone Uygulamasını Yayınladı

YORUMLAR