Dropbox, Kullanıcılarına USB Güvenlik Anahtarıyla Giriş Yaptıracak

Dropbox, Kullanıcılarına USB Güvenlik Anahtarıyla Giriş Yaptıracak

Dünyada hatırı sayılır bir kullanıcı sayısına sahip olan Dropbox, bulut depolama güvenliğini bir adım öteye taşıyor. Dropbox kullanıcılarının USB güvenlik anahtarları kullanmasını sağlıyor.

Dropbox'da artık Google gibi 2 aşamalı bir güvenlik sistemi uygulayacak. Böylelikle bulut sistem kullanan diğer Google haricindeki rakipleri arasından özel bir yöntemle sıyrılacak. USB güvenlik anahtarlarını bir süredir Google’da bulut hizmetleri için kullanıyor (Google'dan Daha Fazla Güvenlik İsteyenlere: Güvenlik Anahtarları). Dropbox’un bu sisteme geçmesiyle beraber bulut depolama sistemi kullanıcıları daha gelişmiş ve aşılması neredeyse imkansız bir güvenlik kilidine sahip olmuş olacaklar.

Dropbox’un USB güvenlik anahtarları şimdilik sadece Google Chrome tarayıcılar üzerinden çalışacak. Diğer tarayıcıları yakında desteklemesi bekleniyor. Kullanıcılar kendi güvenlik anahtarlarını Dropbox hizmetleri altından yaratabilecekler. USB anahtar taratıldıktan sonra bu USB anahtarın çalınmaması için de biraz özen göstermek gerekecek. Çünkü bu sistemle hesaplarınıza sadece böyle sızılabilir. Bulut sistem kullanıcıları için sunulan bu güvenlik hizmetine U2F adı veriliyor. USB anahtarlarının uzaktan kötücül yazılımlar tarafından ulaşılamıyor olması bu yöntemi daha güvenli kılıyor.

Google İki Aşamalı Doğrulamaya Fiziksel Güvenlik Anahtarı Ekliyor

Google'dan Android Cihazlara Yeni USB Teknolojisi

Dropbox 400 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

YORUMLAR