Dropbox'a Çifte Koruma Geliyor

Dropbox'a Çifte Koruma Geliyor

Dropbox bulut depolama sistemlerini kullananlar arasında en popüler uygulamalardan birisi ve her ne kadar rakipleri varsa da uzun bir süre daha tahtını kimselere bırakmayacak gibi görünüyor.

Pek çok önemli sayılabilecek kişisel bilgilerimizi de saklayabildiğimiz Dropbox hesabımızın herhangi bir şekilde başkalarının eline geçmesi durumunda hoş olmayan durumlarla karşılaşabileceğimiz de aşikar. 

Bu açığın farkında olan Dropbox yepyeni bir güvenlik mekanizmasını şimdilik Beta sürümünde devreye soktu ve denemelerin ardından final sürümde de aynı mekanizmanın kullanılacağı şimdiden kesinleşmiş gibi.

Yeni sisteme göre Dropbox hesabınıza giriş yaparken artık ikinci bir adım yer alacak ve böylece telefonunuza gelen SMS ya da kullandığınız kod üreten mobil uygulama sayesinde ikinci adımı da geçmeniz gerekecek.

Diablo 3’te Blizzard tarafından kullanılan güvenlik sisteminin bir benzeri olan bu yapıyla artık dosyalarımızın korunması çok daha etkili bir şekilde sağlanacak. Final sürüme adaptasyonun gelecek birkaç hafta içerisinde olması bekleniyor.

YORUMLAR