En Güçlü Windows 10 Sürümü Sonbaharda Geliyor

En Güçlü Windows 10 Sürümü Sonbaharda Geliyor

Microsoft, çok güçlü donanıma sahip iş istasyonlarına yönelik yeni Windows 10 sürümünü duyurdu.  

"Windows 10 Pro for Workstations" (profesyonel iş istasyonları için Windows 10) isimli yeni sürüm, Fall Creators Update (güz dönemi geliştiriciler güncellemesi) ile beraber kullanıcılara sunulacak.

Microsoft'un müjdelediği yeni işletim sistemi, çok büyük hacimli veri tabanlarını ve dosyalarını da yönetmeye izin verecek. Özellikle büyük sunucularda, veri bozulmasına karşı hata toleransı sunan ReFS dosya sistemine de bu sürümle geçiş yapılacak. Bu avantajı sunarken "Windows 10 Pro for Workstations", SMB Direct adını verdiği yeni bir özelliğini de devreye alarak, büyük ağlar üzerinde çok daha hızlı dosya paylaşabilme özelliğine de kavuşacak. Bu özellik; aynı zamanda işlemcilere de fazla yüklenmiyor. Tüm PC kaynaklarını eşit ve ekonomik kullanabiliyor.

Microsoft'un resmi blog sayfalarında hakkında geniş bilgi verilen, ancak kesin olarak satış fiyatının ne kadar olacağı belirtilmeyen "Windows 10 Pro for Workstations" sürümü, bilinen Windows 10 sürümlerinden biraz daha pahalı olabilir gibi görünüyor.

Kim aylarında piyasaya çıkması beklenen yeni Windows 10 sürümünün, sunucular için optimize edilmiş Intel Xeon veya AMD Opteron işlemcilerle çalışacağı da gelen detaylar arasında yer alıyor.

Windows 10 Yeni Sürümüyle Bir Sıkıntıyı Daha Aştı

Windows 10'un Güvenlik Duvarına Kaspersky Ayarı

Windows 10 Nihayet Giriş Ekranında Şifre Değiştirmemize İzin Verecek

YORUMLAR