Eski Android Kullanıcıları Yakında Chrome Kullanamayacak

Google Chrome Android 4.4 Android 4.1

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinin başında gelen Google, eski Android kullanıcılarını üzecek bir açıklama yaptı. Şirketin, 32 milyon Android kullanıcısını etkileyecek bir karar alarak, Android 4.4 öncesi Android kullananların Chrome kullanamayacaklarını gösteren bir güncelleme yayınlayacağı iddia edildi.

Google Chrome Android 4.4

Google, 32 milyon Android kullanıcısını etkileyecek bir karar aldı. API seviyesini Android 4.4 sürüme çıkarmaya hazırlanan Google, Android 4.3 ve altı sürüme sahip akıllı telefondan Google Chrome desteğini kesmeye hazırlandığı ortaya çıktı. Google’ın Android telefon ve tabletler için kullanıma sunduğu internet tarayıcısı Chrome’un yakın zaman sonra alacağı güncellemenin beta sürümünde ilginç bir detay göze çarptı. Google’ın güncellemeye dahil ettiği bazı kodlardan anlaşıldığı üzere Chrome’un bir sonraki güncellemenin ardından Android 4.3 Jelly Bean ve altı sürüme sahip telefonlarda uygulamanın çalışmayacağı aktarıldı.

Google Chrome’un yeni sürümünün kaynak kodlarını didikleyen yazılımcıların fark ettiği detaylar, bir yazılım geliştirme topluluğu olan XDA Developers tarafından Android 4.1 ve Android 4.4 sürümleri arasındaki kullanıcıların Chrome kullanamayacağı şeklinde yorumlandı. Bahsedilen güncellemenin yayınlanması durumundaysa yaklaşık 32 milyon kişinin Chrome kullanma şansını kaybedecekleri dile getirilenler arasında yer aldı.