Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Yine Hacklendi!

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Yine Hacklendi!

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in Pinterest hesabı, ikinci kez saldırıya uğradı. OurMine isimli hack grubunun yaptığı hack saldırısıda ünlü grup bir kere daha kendini hatırlatmayı başardı. Bilindiği üzere OurMine internet güvenliği konusunda 'farkındalık yaratmak' amacıyla çeşitli eylemler düzenliyor ve özellikle ünlü Silikon Vadisi yöneticilerinin hesaplarını ele geçiriyor.

Teknoloji dünyasının güvenilir kaynaklarından CNET'in yaptığı habere göre, OurMine isimli hack grubu Zuckerberg'in Pinterest hesabını ele geçirdiğini mail yoluyla bildirdi. Gönderilen mailde OurMine'ın Zuckerberg'in Pinterest hesabı açıklamasına yine "Endişelenmeyin, yanlızca güvenliğinizi test ediyoruz." yazdığı yer aldı. Fakat bu yazı kısa süre sonra kayboldu. Hesaba nasıl sızdıkları sorusuna yanıt vermeyen grup, daha sonra ısrarlar sonucu "Pinterest'teki bir açıktan" demekle yetindi ve ayrıntılara yer vermedi. 

OurMine grubu ayrıca Zuckerberg'in Twitter hesabının kullanıcı adı ve şifresini de CNET'e yolladı. Grup Twitter hesabına ilk olarak Haziran ayında girdiklerini, daha sonra Zuckerberg'in iki adımlı doğrulamaya geçtiğini de ortaya koydu. Hatırlayacak olursanız, grup daha önce Spotify CEO'su Daniel Ek ve Google CEO'su Sundar Pichai'yi de hedef almıştı.

Silikon Vadisi'nin ünlü CEO'larını hacklemesiyle tanınan OurMine, güvenlik üzerine uzmanlaştıklarını söyleyen bir gruptan oluşuyor. "Biz sadece kimsenin güvende olmadığını göstermeye çalışıyoruz" diyen grup, sosyal medya hesaplarının güvenliği için çeşitli paketler satıyor. Uçuk ücretler istediklerini de söylemeden geçmeyelim.

Ünlü CEO'ların Sosyal Medya Hesaplarını Hackleyen OurMine Kimdir?

Bu Sefer Google'ın CEO'su Sundar Pichai Hacklendi

YORUMLAR