Facebook, Güvenlik Araştırmacılarına Uçuk Miktarlarda Ödeme Yapmış

Facebook, Güvenlik Araştırmacılarına Uçuk Miktarlarda Ödeme Yapmış

Hacker’ların ve siber tüm saldırganların bir numaralı hedefi olan Facebook, son 5 sene içerisinde güvenlik araştırmacılarına ödediği miktardığı açıkladı.

Her gün bir milyardan daha fazla kullanıcıyı ağırlayan Facebook, dünyanın en kalabalık sosyal paylaşım platformu olması nedeniyle hack saldırılarının bir numaralı hedefi. Bundan ötürü güvenliğini her zaman en üst düzeyde tutmaya çalışan sosyal paylaşım platformu, sistemindeki güvenlik açıklarını tespit eden ve güvenlik açıklarının iyileştirilmesine katkıda bulunan 900’den fazla araştırmacıya son 5 sene içerisinde 5 milyon dolardan daha fazla ödeme yaptığını açıkladı.

Bu dudak uçuklatan miktar hakkında konuşan Facebook güvenlik mühendisi Joey Tyson “Beş sene boyunca bu denli büyük bir programı çalışır halde tutmak kolay değil ve biliyoruz ki kalabalık güvenlik araştırmacı topluluğumuzun yardımı olmadan bunu başaramazdık” şeklinde konuştu.

Beş senelik dönem içerisinde sitede kaç bug bulunduğu hakkında net bir açıklama yapmayı reddeden Facebook sözcüsü, 2016 senesinin ilk yarısında 9000’den daha fazla bildirim aldıklarını ve 149 araştırmacıya 611.741 dolar ödediklerini söyledi.

Zuckerberg, Facebook Sunucularını Fotoğrafladı

Facebook, İkinci El Alışveriş Yapılabilecek Facebook Marketplace Servisini Açıyor

YORUMLAR