Facebook Messenger Tıpkı Snapchat Gibi Artık Mesajları Kayıt Etmeyecek

Facebook Messenger Tıpkı Snapchat Gibi Artık Mesajları Kayıt Etmeyecek

Popüler mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger, bir sonraki güncelleme ile tıpkı Snapchat'te olduğu gibi mesajları otomatik silme özelliğine kavuşacak.

Artan sosyal medya kullanımı ile paralel olarak gelişen güvenlik tedbirlerine bir yenisi daha ekleniyor. Facebook Messenger, kullanıcılarının daha güvenli bir ortamda iletişim gerçekleştirmesi için "kendini otomatik imha eden" mesajları devreye sokmaya hazırlanıyor. Önümüzdeki güncelleme ile gelecek olan özellik, kullanıcıların mesajlarını bir süre sonra otomatik olarak silecek.

Hatırlayacağınız gibi WhatsApp geçtiğimiz günlerde "uçtan uca şifreleme" sistemini kullanıcılarına sunmuştu. Şimdi ise Facebook Messenger güvenlik önlemlerini arttırarak otomatik mesaj silme özelliğini kullanıcılarına sunacak. Yeni özellik ile birlikte kullanıcılar attıkları mesajların gün, ay ve yıl bazında ne zaman silineceğini ayarlayabilecek. Dileyen kullanıcılar ise mesajların silinmemesini sağlayabilecekler. Opsiyonel olan bu özelliğin yanı sıra "gizli sohbet" özelliğinin de kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Şu an sadece iOS platormunda görücüye çıkan özelliğin önümüzdeki günlerde Android kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

Facebook ve Messenger'ın Windows 10 Uygulamaları Yenilenmiş Olarak Kullanıma Sunuldu

Her Gün Neredeyse 1 Saatimizi Facebook Messenger ve Instagram’a Ayırıyormuşuz


YORUMLAR