Facebook Ücretli Hale Geliyor

Facebook Ücretli Hale Geliyor

Facebook tüm Dünya’nın en çok kullanılan sosyal ağlarından bir tanesi ve şu anda 1 milyara yaklaşan kullanıcı adediyle zirvede oturuyor. Tamamen ücretsiz olarak fotoğraflarınız yükleyebildiğiniz, durum güncellemeleri yapabildiğiniz ve çevrenizle iletişimde kalabildiğiniz Facebook’un yakın zamanda kimi özellikler için ücret belirleyebileceğine dair sinyaller var.

Sadece Yeni Zelanda kullanıcıları ile test edilen yeni sisteme göre gerçekleştirdiğiniz durum güncellemelerinin daha fazla kişiye ulaşması ve haber akışında görünmesi için ufak meblağlar ödemeye ihtiyaç olacak gibi görünüyor.

Yapılan testlerin amacının kullanıcıların verdikleri bilgilerin daha fazla görülmesi için ödemeye yatkın olup olmadıklarının belirlenmesi olduğu açıklandı.
Kullanıcılardan gelen raporlara göre içeriklere yapılacak ödemeler 25 sent ile 2 dolar arasında değişiyor. Ödemeler içinse kredi kartı ve Paypal ödeme yöntemleri yer alıyor.

17 Mayıs’ta hisseleri halka açılacak olan Facebook’un eskisine göre daha kar odaklı bir şirket olacağı ve hissedarları memnun etmeye çalışacağı uzun süredir söyleniyordu ve yavaş yavaş 17 Mayıs sonrasında gerçekleşecek olan değişiklikleri işaretlerini görmeye başlayacağız gibi duruyor.

YORUMLAR