Facebook'tan Android Uygulama Geliştiricilere Can Simidi: Stetho

Facebook'tan Android Uygulama Geliştiricilere Can Simidi: Stetho

Uygulama geliştiriciler özellikle mobil uygulamalarda kodlar arasında boğulmasın, hataları hemen ayıklasınlar diye Facebook bir ürün geliştirdi. Stetho adı verilen yeni altyapı özellikle Android geliştiricilerin can simidi olacak.

Android kodlar arasında kaybolup, hata ayıklamakla zaman harcayan geliştiriciler için Facebook yeni ürünü olan Stetho'yu duyurdu. Uygulama geliştiriciler Stetho’yu Android tabanlı Native kodlar üzerinde hızla hata ayıklamak için kullanabilecekler. 

Stetho Chrome'un yazılım geliştiriciler için kullandığı ara yüze çok benzeyen yapısıyla kolaylıkla adapte olunan bir program. Üstelik Chrome'un geliştirici arayüzüyle geçişli olarak da kullanılabilecek. Uygulama yazılırken hata ayıklamak için Chrome'a 'jump' komutuyla geçebilen Stetho, bu arayüz üzerinden de hata ayıklamaya devam edebilecek. Uygulama geliştiricilerin minimum kurulum gerektiren bu yeni programla Android uygulama yazılımlarında daha tutarlı ve hızlı olmaları sağlanabilecek.

Facebook yaptığı açıklamada Stetho'nun gelecek günlerde daha fazla özelliğe sahip olacağını ve uygulama geliştiriciler için bir 'can simidi' olacağını özellikle belirtiyor. 

Android Uygulama GeliştirmeKolaylaşıyor

Lumia Yazılım Kurtarma Aracı Nasıl Kullanılır?

Android Studio ile Uygulama Geliştirmek Artık Daha Da Kolay

YORUMLAR