Facebook'un Yeni İkon Değişikliği Kadını Ön Plana Aldı, Çağa Ayak Uydurdu

Facebook'un Yeni İkon Değişikliği Kadını Ön Plana Aldı, Çağa Ayak Uydurdu

Facebook’da sessiz sedasız yapılan logo değişikliği rüzgarına şimdi de Facebook ikonları dahil oldu. Güncellenen Facebook ikonları günümüz dünya standartlarını da temsil ediyor.

Facebook ikonlarından bazıları sessizce değişirken, pembe renkleri de geride bırakıyorlar. En önemli değişikli kadın ve erkek ikonlarıyla başladı. Pembe olan bu ikon seti tamamen değişti. Kadın ve erkek siluetlerinde de cinsiyet ayrımı tamamen ortadan kaldırılarak, kadın ve erkek aynı büyüklükte ve kadın solda olacak şekilde düzenlendi. Facebook böylece daha önceki “omuz omuza” sembolizminden sıyrılarak “yan yana ve daha güçlü” mesajı veriliyor. İkonunun önemli değişikliğinden biri de kadın ve erkeğin artık aynı ebatlarda çizilmiş olması. Böylece kadının erkeğin gölgesinden sıyrıldığı mesajı daha net olarak öne çıkarılmış oluyor.

Facebook Tasarım Müdürü Caitlin Winner, daha önceki ikonda kadın ve erkeğin daha çok iki başlı ucube bir görünüm sergilediğini hatta kadın siluetinin Yıldız Savaşları serisindeki Darth Vader kaskı giyiyormuş gibi durduğunu söyledi. Winner’a göre, senelerdir olması gerek aslında bu yeni çalışılan ikonmuş.

Facebook'tan 10 Yıl Sonra Gelen Logo Değişikliği

Facebook'a Göre Sosyal Ağlarda Telepatiyle İletişim Mümkün Olacak

YORUMLAR