Firefox Tarayıcı 48'inci Sürümüne Güncellendi!

Firefox Tarayıcı 48'inci Sürümüne Güncellendi!

Popüler internet tarayıcısı Firefox, yeni yayınlandığı güncelleme ile birlikte sürüm numarasını 48'e çıkardı. Bu güncelleme sayesinde Firefox'a birbirinden işlevsel yeni özellikler eklendi.

Firefox'un 48. sürümüne ulaşmasıyla birlikte kullanıcıların uzun zamandır beklediği “çoklu işlemci” özelliği aktif hale getirildi. Bu özellik sayesinde internette gezinirken Firefox kullanıcılarına daha hızlı bir performans sunuyor. Çoklu işlemci özelliğinin yanında indirdiğiniz dosyaların güvenliğini de artık Firefox üstleniyor. Firefox'un 48. sürümüyle birlikte gelen yeni özellik, indirdiğiniz dosyaları kontrol edecek ve taradığı dosyaların zararlı yazılım barındırıp barındırmadığını size bildirecek. Bu sayede daha güvenli bir şekilde internetten dosya indirebileceksiniz.

Firefox 48 ile birlikte gözünüze mutlaka çarpacak olan bazı tasarımsal değişiklikler de yapıldı. Tasarımsal değişikliklerin, Firefox internet tarayıcısının daha kullanışlı olması açısından yapıldığını gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Çoklu işlemci ve tasarımın dışından bazı güvenlik açıklarının da kapatıldığı Firefox 48, kullanıcılarının kullanımına çoktan açıldı bile.

Firefox'un 48'inci sürümünde geliştiriciler de unutulmadı. Geliştiriciler için hazırlanan özel bölümler sayesinde artık internet sayfalarının kodlarına daha kolay ulaşılabilecek. Özellikle Firefox 48'de tarayıcı konsolunda da büyük geliştirmeler yapıldı. 

Windows ve Mac işletim sistemleri için yayınlanan Firefox 48'i aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz:

Firefox Nasıl Hızlandırılır?

Firefox Kullanmak için 6 Neden

YORUMLAR