Firefox Tarayıcı Üzerinden Görüntülü Sohbet Başladı

Firefox Tarayıcı Üzerinden Görüntülü Sohbet Başladı

Artık herkes birbirine Firefox üzerinden de 'Hello' diyebilecek. Firefox Hello görüntülü mesajlaşma, 35'inci sürümüyle gelen bir yenilik ve WebRTC kullanan tarayıcılar arasında hızlıca görüntülü görüşme başlatılmasını sağlıyor.

Firefox Hello, hiç bir ek yazılım kullanmadan Firefox, Chrome ve Opera kullanıcılarının birbiriyle görüntülü sohbet etmesini sağlıyor. Kullanıcılara herhangi bir üyelik sorulmadığı için hızlı bir şekilde görüntülü sohbete başlanabiliyor.

İspanyol iletişim firması Telefonica'nın desteğiyle geliştirilen bu yenilik, Skype gibi popüler görüntülü sohbet uygulamalarına rakip olabilir mi şimdilik söylemek zor, ancak Firefox Hello'nun hemen sohbet başlatabilme özelliği oldukça beğenileceğe de benziyor. 

Firefox ile Chrome arasında yapılan testlerde kolay bir şekilde bağlantı kuruluyor ve kesintisiz berrak bir haberleşme sürdürülebiliyor. Firefox Hello henüz grup konuşmalarına izin veremiyor, ancak uygulama grup sohbetlerini desteklemeye başladığında daha da popüler olacağa benziyor.

Hello’nun ilk sürümünde sohbeti sadece Firefox kullanıcıları başlatabiliyor. Öte yandan isteyen Firefox kullanıcıları hesap oluşturarak kişi listesini her zaman kullanmak üzere saklayabiliyorlar.

Firefox Panorama

Mozilla Firefox 35 Yayınlandı

YORUMLAR