Flipboard Windows Phone'a Geldi

Flipboard Windows Phone'a Geldi

Android ve iOS'un en çok beğenilen haber uygulamalarından olan Flipboard, uzun bir sürenin ardından Windows Phone platformuna da geldi.

Farklı tasarımı ve efektleriyle diğer RSS/haber uygulamalarının arasından kolayca sıyrılan Flipboard, sonunda Windows Phone Store'daki yerini alarak daha fazla kişiye ulaştı. Ancak uygulamayı kurabilmek için Windows Phone 8.1'in kurulu olması gerekiyor.

Hatta geçtiğimiz günlerde yanlışlıkla beta sürümü yayınlanan Flipboard, Windows Phone 8.1'in yanı sıra en az 1 GB RAM'e sahip cihazlarda çalışabiliyor. Yani uygulamayı Lumia 520, 630 gibi akıllı telefon kullanıcıları yükleyemeyecekler.

Ancak bu durum sizi üzmesin. Yapılan açıklamaya göre Flipboard'un geliştiricileri ve Microsoft 1 GB sorunun giderilmesi için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Ayrıca Microsoft, geliştiricileri Windows Phone platformuna çekmek ve uygulama marketini daha fazla geliştirmek için 2015'in başında düzenleyeceği Build konferansında, yeni açıklamalarda bulunacak.

Nokia'nın patentleriyle Microsoft'a geçmesinin ardından eline daha fazla imkan geçen Microsoft, Windows Phone'un pazar payını daha ileriye götürebilecek mi, yoksa yerinde saymaya devamı mı edecek?

YORUMLAR