Foursquare Kullanıcıları 10 Milyar Kere Yer Bildirimi Yaptı

Foursquare Kullanıcıları 10 Milyar Kere Yer Bildirimi Yaptı

Sekiz yıl önce faaliyete geçen lokasyon bildirme uygulaması Foursquare, her gün milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmeye devam edilirken, bir başka kilometre taşını daha atladı. Foursquare kullanıcıları, 10 milyar kereden fazla yer bildirimi yaptı.

2009 yılında ABD'de kurulan Foursqaure, insanların gittikleri yerleri başkalarına bildirmelerini ve o yerler hakkında yorumlar yapabilmelerini sağlayan uygulamalardan bir tanesi. Milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya devam edilirken, yer bildirme işlemini Swarm isimli bir başka uygulamaya taşıyan şirket, orada uyguladığı detaylı değişiklikler büyümesini sürdürmüştü. Bugün itibariyle o büyümenin ne denli hızlı geliştiğini daha rahat görebileceğimiz detaylara da sahip olduk. Foursquare, bir yıl önce yayınladığı bir başka istatistikte kullanıcılarının 7 milyar yer bildirimi yaptığını söylemişti. Bu rakam sadece bir yılda yüzde 42.8 büyüyerek, 10 milyarı aştı.

Yine bir önceki yıl yapılan bir açıklamada Foursquare, Swarm ve tarayıcı tabanlı hizmetlerin, günlük 50 milyon kişi tarafından kullanıldığı söylenmişti. 50 milyon kullanıcı, günlük 9 milyon farklı yer bildirimi yaparken, bu bildirimi Dünya'nın dört bir tarafında 100 milyondan fazla farklı mekandan yapıyor. Halihazırda uygulamalarda 600 milyondan fazla fotoğraf bulunurken, 87 milyon yorum da bırakılmış durumda. Şirketin 10 milyarıncı yer bildirimi için yayınladığı küçük videoyu ise hemen aşağıdan izlemeniz mümkün.

Swarm Coinleri Nihayet Bir İşe Yarayacak

Foursquare Üzerinden Yemek Siparişi Yapılacak

YORUMLAR