Game of Thrones Hackerlara Paçayı Fena Kaptırdı!

Game of Thrones Hackerlara Paçayı Fena Kaptırdı!

Her bölümü izlenme rekorları kıran ve izleyicilerinin nefeslerini tutup beklediği Game of Thrones ve dizinin yapımcı şirketi HBO'nun başı fidyeci siber korsanlarla belada.

Fidyeci hackerlar, dizinin yapımcısı ve hak sahibi HBO yapım şirketini bir video mesajda tehdit ederek 6 milyon dolar fidye istediler. Korsanlar "Parayı verin HBO'u kurtarın yoksa tüm bölümleri ortaya saçarız" tehdidini yapmaktan da geri durmadılar.

HBO ve sevilen dizisi Game of Thrones, bundan birkaç gün önce yine HBO’dan çalınan senaryoları ve bölüm sızıntıları ile gündeme gelmişti.

HBO 'nun 7'inci sezonunun tamamlanmasına 3 bölüm kadar kalmışken, yaşanan gelişmeler yapımcı şirketi oldukça geriyor. Mr Smith adındaki bir hacker grubu, yapımcı şirketten Bitcoin olarak milyonlarca dolar fidye isterken, Game of Thrones’un gelecek haftaki bölümünün de sızdırılacağını da iddia ediyor.

Hackerlar tarafından şirkete ulaştırılan video mesajında, “Bizim için en zor hedef olan HBO’nun ağına girdik. 6 ay boyunca sızmak için uğraştık” ifadesini kullandılar. Daha önce bir kez daha verileri HBO sunucularından çalan hackerlar, “HBO bize fidye vermezse HBO’nun sadece Game of Thrones dizisini değil, gelecekteki bütün dizi ve filmleriyle birlikte gizli yazışmalarını dünyayla paylaşacağız” açıklamasını yaptılar.

Game of Thrones Yapımcıları Şokta!

HBO, Game of Thrones Korsanlarının Peşine Düştü

Game of Thrones 7. Sezon 4. Bölüm Sızdırıldı!

YORUMLAR