Gençlere Yönelik Facebook Talk Yakında Geliyor!

Gençlere Yönelik Facebook Talk Yakında Geliyor!

Facebook, Messenger ile milyarlarca kullanıcıya ulaşmış olsa da yeni bir mesajlaşma uygulaması geliştirdiği iddia edildi. Gençlere yönelik olacağı söylenen bu uygulamanın isminin de Facebook Talk olarak belirlendiği ve yakın zaman sonra kullanıma açılacağı söylendi.

Üniversite gençlerini birbirine bağlamak amacılıyla başlatılan bir proje olan Facebook, sonrasında herkese açılmış ve her yaştan insanın kullanabileceği devasa bir sosyal medya platformu haline gelmişti. Fakat son günlerde daha çok yaşlıların tercih ettiği bir yer olarak görülmeye başlanılan Facebook, bu durumu değiştirmek için adım atmaya karar verdi. Şirketin, Talk isimli uygulamasıyla hem gençleri geri kazanmak için çalışacağı hem de farklı bir deneyim sunacağı belirtildi.

Tamamen eğlenceye yönelik olacağı belirtilen Facebook Talk, iki kişi arasında oyunlar oynama, çeşitli maskeler kullanarak resimler gönderme, daha renkli bir arayüz gibi canlı özelliklere sahip olacak. Böylece genç ve yetişkin insanların dikkati çekilerek, uygulamayı kullanmaları sağlanacak. Fakat uygulamanın tüm numarası bu olmayacak. Facebook profiliniz ile giriş yapmayı zorunlu tutmayacak olan Talk, bu sayede ailesinin gözetiminde olan bireylerin de bundan kurtularak, daha rahat şekilde arkadaş edinmelerini ya da arkadaşları ile daha kolayca sohbet etmelerini sağlamış olacak. 13 yaşını doldurmuş bireylerin kullanabileceği bu uygulamanın bir diğer güzel tarafı da profillerin arama yoluyla ulaşılamayacak olması. Yani biri sizin adınızı bilse dahi sizin profilinize ulaşamayacak ve böylece sizi "stalklaması" ya da ailenizin sizi uzaktan izlemesi gibi durumlar mümkün olmayacak. 

Uygulamaya dair çok ayrıntılı bilgiler olmasına rağmen Facebook Talk'un ne zaman çıkacağına dair henüz bir bilgi gelmiş değil. Hatta Facebook'un böyle bir hamle yapıp yapmayacağı bile kesinleşmedi. Bu sebeple yeni uygulama ile ilgili her şey yapılması muhtemel bir resmi açıklama ile ortaya çıkacak. 

Mark Zuckerberg'i Başkan Adaylığı İçin İkna Etmeye Çalışacaklar

Facebook Canlı Yayın İçin Yeni Özellikler Geliyor

Çok Acıktıysanız Size Facebook Yemek Ismarlasın!

YORUMLAR