Gerçeğinden Ayırt Edilemeyen LEGO Bugatti Chiron ile Tanışın

Gerçeğinden Ayırt Edilemeyen LEGO Bugatti Chiron ile Tanışın

LEGO, 1 milyondan fazla LEGO Technic parçasını kullanarak birebir boyutlarda bir Bugatti Chiron inşa etti. 5.3 beygir gücünde olan araç, saatte 20 kilometre hızla gidebiliyor.

Şimdiye kadar 320 trilyon adet lego taşı üreten Danimarka merkezli oyuncak şirketi LEGO, göz kamaştıran bir projeye daha imza attı. 

Tamamen legolardan oluşan bir Chiron yapmak için Fransa merkezli lüks otomobil üreticisi Bugatti ile bir araya gelen şirket, 13.500 saatlik bir emeğin ardından ortaya 1 milyondan fazla LEGO Technic parçasından oluşan tamamen kullanılabilir bir otomobil çıkardı.

Bugatti LEGO

Toplamda 339 farklı tipte logonun kullanıldığı Chiron, gerçeği ile birebir boyutlara sahip. 1.5 ton ağırlığında olan araçta, 2304 motor ve 4031 LEGO Technic dişli çarkı bulunuyor. 

LEGO Bugatti Chiron, saatte 20 kilometre hız yapabiliyor. Gerçek Chiron ise saatte 400 kilometreye kadar çıkabiliyor. Araç gerçek versiyonuyla aynı performansa sahip olmayabilir, ancak tümünün LEGO parçalarından yapıldığını düşündüğümüzde oldukça etkileyici olduğunu söyleyebiliriz.

LEGO Bugatti Chiron’u test eden şampiyon sürücü Andy Wallace, “Lego Chiron kullanmak inanılmaz bir tecrübeydi ve gerçekten çok eğlendim. Önceden Lego’dan yapılmış bir otomobil kullanacağım hiç aklıma gelmezdi”  ifadelerini kullandı. 

Bu etkiliyici arabaya daha yakından göz atmak için hemen aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

YORUMLAR