Gianluigi Buffon Tank Şoförü Oldu!

Gianluigi Buffon World of Tanks

Dünyanın en tanınmış futbolcuları arasında yer alan Gianluigi Buffon, Juventus’tan sonraki adresini açıkladı.

Yayınlanan videoyla birlikte duyurulan yeni anlaşmayla birlikte Buffon’un World of Tank’ta yer alacağı ortaya çıktı.

Gianluigi Buffon World of Tanks 1

Futbol kariyerine 1991 yılında İtalya’nın Parma kulübünde başlayan 1978 doğumlu Gianluigi "Gigi" Buffon, 2001 yılında rekor ücretle Parma’dan Juventus’a transfer olmuştu. 17 senedir Juventus forması terleten ve takımını ikinci ligde dahi yalnız bırakmayan başarılı eldiven, Juventus ile birlikte sayısız başarının altına imzasını atmıştı. Günümüz futbol dünyasının en saygı duyulan karakterlerinden bir tanesi olan Buffon, 40 yaşında üst seviye performanslar göstermesine rağmen, Dünya Kupası sonrasında kariyerini bitireceğini söylemişti.

Futbol kariyerinden sonra ne yapacağı merak konusu olan Gianluigi "Gigi" Buffon, hiç beklenmedik bir iş kolunda karşımıza çıktı. Oyun sektörünün en çok oynanan oyunları arasında yer alan World of Tanks ile anlaşma imzalayan ünlü isim, tank komutanı rolüne bürüneceğini söyledi. Yakın zaman sonra World of Tanks dünyasına eklenecek 11 yeni İtalyan tankıyla birlikte Gianluigi "Gigi" Buffon’un da oyunda kendine yer bulacağı ve oynanabilir karakterlerden bir tanesi olarak oyuncuların karşısına çıkacağı söylendi.

Yapılacak güncellemeyle birlikte World of Tank’ın ‘İtalyan Mürettebatına” komutanlık edeceği söylenen Buffon’un World of Tanks oynarken çekilmiş görüntüleriyle hazırlanan videosuysa beğeniyle karşılandı.