Gmail Uygulaması Artık Yahoo ve Outlook Hesaplarınızı da Destekliyor

Gmail Uygulaması Artık Yahoo ve Outlook Hesaplarınızı da Destekliyor

Google, Android uygulamalarını güncelleştirme yolunda yeni materyaller kullanmaya ve çoğu uygulamasında dizaynı değiştirmeye başladı. Gmail ise firmanın e-posta servis uygulaması olarak tasarım değişikliğine giden önemli bir parça halini almış durumda.

Android için Gmail 5.0 sürümüne erken erişim alan yabancı basın kaynakları, uygulama içerisinde gördükleri sürpriz Yahoo ve Outlook desteğini keşfettiler. Görünüşe göre Google'ın kendi e-posta servisi, Gmail uygulaması içinde tüm e-posta hesaplarınızı aynı anda yönetmenize imkan sağlayacak. Üstelik tek bir hesap yerine ekleyeceğiniz kişisel hesaplar aynı uygulama bünyesinde kalacağından tek bir yerde depolanmış oluyor, bu sayede dilediğiniz zaman postalarınızı kontrol edebilir, yeni bir e-posta oluşturabilirsiniz.

Yahoo ve Outlook'un aynı zamanda Android kullanıcıları için bu şekilde tanıtılması Google'ın kendi Gmail uygulamasını da çeşitli yeni akıllı cihaz modelleriyle birlikte satışa sunulmasını da sağlayabilir. Android işletim sistemli herhangi bir akıllı telefonda varsayılan e-posta servisi olarak büyük ihtimalle artık Gmail kullanılacak.

Google'ın Android için Gmail 5.0 sürümü henüz aktif durumda değil ancak Android Lollipop'un gelişiyle beraber önümüzdeki haftalarda ulaşılabilir olacağı düşünülüyor. Gmail'ın Android üzerindeki tasarım değişikliklerinde ikonografi, değişmiş butonlar, profil resmi çerçevesi ve genel posta ekranında değişiklikler yer alıyor. Gmail'ın masaüstü tasarım güncellemesini keşfetmiş olanlar Android sürümünde pek şaşırmayacaklar.

Google'ın iOS için Gmail güncellemesi hakkında henüz bir haber yok, ancak Android'ten sonra benzer değişiklikler ve Yahoo - Outlook desteğinin iPhone ve iPad için de geleceği düşünülüyor.

Assassin's Creed: Unity, Karakterlerin Arkasındaki Sesleri Tanıtıyor

Microsoft Akıllı Saat Birkaç Hafta Sonra Ortaya Çıkabilir

YORUMLAR