Google 2014 Yılında 500 Milyon Reklamı Yok Etti

Google 2014 Yılında 500 Milyon Reklamı Yok Etti

Geçtiğimiz yaz Google reklamlarında garip bir durum fark edildi. Bu durum Google reklam ve pazarlama birimiyle yazılım geliştiricilerinde dikkatini çekti Google AdWords reklamlarında bir şeyler oluyordu, hem de yanlış bir şeyler…

Google geçen yaz ABD'de verilen devre mülk ve yazlık kiralık ev reklamlarının aslında var olmayan evler olduğunu, bu tip reklamlardaki evlerin tamamen kopyala yapıştır usulü alakasız ev fotoğrafları olduğunu keşfetti. Reklamlar doğruydu, ancak evler değildi. Reklamların amacı insanları ikna etmek ve gereken depozitonun yatırılmasını sağlamaktı. Bunun içinde böyle bir sahtekarlığa başvurulmuştu.

Google'ın 'Sahte Reklam Avlama' takımı bu klişe sahtekarlık hikayesinin peşine düştü. Daha önce Google satılık ikinci el araba reklamlarından konuyla ilgili yeterince tecrübe kazanmıştı.

Bu tecrübeleri yaşamış ve reklamın sahte olup olmadığını hemen tanımlayabilen Google, 2014 yılında AdWords tarafında 214 bin reklam veren tarafından yerleştirilmiş sahte bilgi veren ve para talep eden 500 bin reklamı tamamen temizledi. Google sadece reklamları temizlemekle kalmadı elet bu reklam verenler hakkında suç duyurularında da bulundu. 

2014'ün Oskar Alan Web Teknolojileri Belli Oldu

En Kullanışlı ve Yararlı Google Chrome Eklentileri

Google'ın Sağlık Uygulaması Google Fit Yayınlandı

YORUMLAR