Google, 2018'in Arama Trendlerini Oyunlaştırdı

google game of the year

Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google, 2018 arama trendleri duyurusu için ilginç bir yol seçti. 2018’in arama trendlerine odaklanan bir oyun geliştiren Google, Game of the Year adıyla yayınladığı oyunla, kullanıcılarını küçük bir yarışın içerisinde soktu.

Her yıl Google üzerinde en çok aranan kişi, olay ya da kelimeleri yayınlamayı gelenek haline getiren şirket, her seferinde farklı bir tarzla merak edenlerin karşısına çıkmıştı. 2018 için küçük bir oyun hazırlayan Google, Game of the Year adresi üzerinden yayınladığı oyunla, kullanıcılarından en çok aranan kelimeyi seçmelerini istedi. 2018’de yaşananlarla ilgili bilginizi test etmek isteyen Google, böylece ortaya oldukça eğlenceli bir uygulama çıkarmış oldu.

google game of the year 2

Toplamda 20 sorunun yer aldığı yarışmada Cristiano Ronaldo’nun müthiş golünden Cardi B’nin giydiği elbiseye kadar akla hayale gelmeyecek detaylar yer alırken, her sorudan sonra bir puan verildiği de görüldü. Türkçe dil desteği vermemesiyle üzen eğlenceli oyunun sonundaysa aldığınız puanları arkadaşlarınızla karşılaştırabileceğiniz belirtildi.