Google, Android İçin Chrome Beta V45 Sürümünü Hazırladı

Google, Android İçin Chrome Beta V45 Sürümünü Hazırladı

Google Chrome Beta V45, bir önceki Chrome Beta sürümü üzerinde yeni değişiklikler yapılarak Google Play Store uygulama mağazasında güncellendi.

Chrome Beta (v45.0.2454.21) sürümü ile güncellendi. Kullanıcılarına sunduğu yenilikler arasında kişiselleştirilebilen sayfa sekmeleri, geliştirilmiş medya oynatıcı kontrolleri, yeni sayfa imleri arayüzü, daha iyileştirilmiş geri dönüş bilgi raporlama altyapısı var. Bunun yanı sıra kullanıcılardan Google Chrome Beta Forumlarına gelen çeşitli şikayetlerin de değerlendirilerek bazı açıkların ve çalışmayan özelliklerin de düzeltildiği dikkat çekiyor.

Bir önceki Chrome Beta sürümünde, sık kullanılanlar sayfasında imajlar olması gereken yerlerde bazı boşluklar vardı ve bu boşluklar aslında en çok ziyaret ettiğiniz sitelerin ekran görüntülerinin gelmesi gereken yerlerdi. Chrome Beta uygulamasını açarak adres satırına “chrome://flags/#enable-icon-ntp” yazdığımızda burada karşınıza gelen seçeneği “uygula” ya da “enable” olarak değiştirince bu boşluklar çalışıyorlardı. Artık Chrome Beta V45 güncellemesiyle bu müdahaleyi yapmaya gerek kalmıyor. Bu özellik tamamen çalışır hale getirildi.

Chrome Beta V45 henüz varsayılan tarayıcı olarak kullanılmıyor. Ancak Google uygulama geliştiricilerin çalışmaları Chrome Beta’nın 2015 yılı içerisinde tüm Android cihazlara varsayılan tarayıcı olarak gelmesi yönünde devam ediyor. 

Windows 10'a Özel Web Sitesi Yayına Başladı

Google Drive Paylaş Menüsüne Ek Güvenlik Seçeneği Geldi

YORUMLAR